OSMANİYE BELEDİYESİ  4.  KİTAP FUARI KAPILARINI AÇTI

YÜZBİNLERCE KİTAP, OKURLARINI BEKLİYOR

Osmaniye Belediyesi 4’üncü Kitap Fuarı öğrencilerin ve vatandaşların yoğun katılımı ile açıldı. Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen kentin kültür ve sanat hayatına önemli katkılar sağlayan ulusal boyutta  4’üncü kitap fuarı görkemli bir törenle kapılarını okur severlere açtı. Yoğun ilgi eşliğinde gerçekleşen açılış töreni saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Masal Park yanı Fuar Alanında 15 Aralık’a kadar açık kalacak kitap fuarı boyunca 150 yazar imza günleri ve 29 söyleşi programıyla kitapseverler ile buluşacak.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun konuşmasında; “İlimizin sosyal ve kültürel yaşamına çok önemli katkılar sunan kitap fuarı ilimize hayırlı olsun. Bu fuarın oluşmasında emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere tüm herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Ulusal boyutta ve bölgeye hitap eden kitap fuarı açılışında konuşan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Osmaniye de birçok hizmetlere ve birçok tesisleri siz değerli hemşerilerimizle birlikte hayata geçmesine vesile olduk ama kitap fuarı bambaşka bir hizmet. İstiklal marşımız okunurken öğrencilerimizin coşkuyla okumaları bizlere yoğun duygular yaşattı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade buyurduğu gibi ‘Cumhuriyet sizlerin omuzlarında payidar olacaktır.’ Siz bu ülkeye, milli değerlerimize, bayrağımıza, istiklal marşımıza, vatanımıza ve toprağımıza sahip çıktıkça bu ülke hiçbir zaman için hiçbir şart ve şekil altında asla emperyalist emellerin hedefi haline gelmeyecek ve hedeflerine ulaşmaları asla mümkün olmayacaktır. Yeter ki sizin kalbinizde, gönlünüzde bu milli şuur ve ruh yaşasın. Bununda yaşayacağına inanıyorum. Bugün burada bulunan değerli Osmaniyeli şahsiyetlerin gerek siyaset gerekse bürokrat temsilcilerinin birlik ve beraberlik adına ortaya koymuş oldukları bu değerli görüntü olduğu için inanıyorum. Osmaniye, 5 tane büyük şehrin ortasında ve baskısı altında. Ama şuna inanıyorum ki bu birlik ve beraberlik olduğu sürece, bu milli şuur yaşadığı sürece, siz sevgili gençler buna sahip çıktığınız sürece ve biz sizleri geleceğe hazırlamak adına bu etkinlikleri düzenlediğimiz sürece inanıyorum ki çiçek ortasından yarılacak, Osmaniye beş tane büyük şehrin havzasından bir cazibe merkezi olarak çıkacaktır. Tüm Osmaniyeli hemşerilerimizi kitap fuarımıza bekliyor, hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.” Şeklinde konuştu.

Osmaniye Eski Valisi İsa Küçük yaptığı konuşmada Osmaniye’de olmaktan, Osmaniyede böylesi güzel bir kültür hizmetinin içerisinde olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Fuarı düzenleyen Osmaniye Belediyemize ve başkanımıza şahsımı davetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Belediyesi 4.Kitap Fuarına onur konuğu olarak katılan Türk Edebiyatının güçlü kalemi Canan Tan ise konuşmasında; “Birçok yerde fuarlara katıldım onur konuğu oldum ama Osmaniye benim için çok ayrı bir kişiliğe büründü. Davet edilmekten ve burada sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ayrıca İstiklal Marşımızın okunması esnasında öğrencilerimizden çıkan o gür ses beni daha çok heyecanlandırdı. Burada sizlerin arasından olmaktan gurur duydum. Davet edildiğimde hiç düşünmeden geleceğimi ifade ettim ve davetleri için sayın başkanımıza ve ilgi alakalarından dolayı sayın valimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

Konuşmaların sonunda Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun fuarın onur konuğu Canan Tan’a katkı ve katılımlarından dolayı plaket ve çiçek verdi.

Daha sonra protokol üyeleri ve katılımcılar ile birlikte Fuar alanını gezerek yayınevi stantlarını ziyaret ettiler.

Açılış programına Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, OKÜ Rektörü Prof.Dr. Murat Türk, Osmaniye eski valisi İsa Küçük, Yazar Canan Tan, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti il, ilçe başkan ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Leave a Reply