OSMANİYE BELEDİYESİ 3.KİTAP FUARI 16 ARALIKTA TAMAMLANIYOR

7 Aralık Cuma günü başlayan Osmaniye Belediyesi 3.Kitap Fuarı 16 Aralık Pazar günü tamamlanıyor. Bu yıl kitap fuarı geçtiğimiz yıllara oranla daha büyük bir ilgi gördü.
Her gün binlerce kişi kitap fuarını ziyaret ediyor. Osmaniye Belediyesi tarafından öğrenciler ücretsiz olarak kitap fuarına taşınıyor.
Eğer hala kitap fuarını gezmediyseniz hafta sonu önemli yazarlar söyleşi ve imza etkinliklerinde sizlerle buluşacak.

CUMA GÜNÜ TARİHÇİ TUFAN GÜNDÜZ ve NURULLAH GENÇ KİTAP FUARINDA
TRT 1 ekranlarında katıldığı Gündem Ötesi programında Balkanlarda zulüm altında yaşayan bir kadının, Türk askerlerini gördüğünde söylediği, ‘’Türk beklenendir’’ sözünü anlatırken ekranları karşısında izleyenleri gözyaşlarına boğan ve şu anda TRT1 ekranlarında Engin Altan Düzyatan ile birlikte 3’te 3 Tarih isimli yarışma programının jüriliğini yapan tarihçi Tufan Gündüz de Osmaniye Belediyesi 3. Kitap Fuarı’na katılan isimler arasında. 14 Aralık Cuma günü saat 13.30’da fuar alanındaki söyleşi salonunda ‘’Tarih Bizi Çağırıyor’’ söyleşisine katılacak. Şair-yazar Nurullah Genç ise 14 Aralık Cuma saat 16.30’da Sanat ve Hayat isimli söyleşide konuşacak.


İCLAL AYDIN CUMARTESİ GÜNÜ KİTAP FUARINDA
Televizyon ekranlarının sevilen bir başka ismi, şu anda TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Ege’nin Hamsisi dizisinde oyunculuk hünerlerini gösteren, özellikle bayanlar arasında çok hayranı bulunan İclal Aydın, 15 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’da söyleşiye katılacak. Okuduğu şiirlerle de gönüllerde taht kuran İclal Aydın, söyleşinin ardından kitaplarını imzalayacak.


AKADEMİSYEN ANNE CUMARTESİ GÜNÜ KİTAP FUARINDA
15 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’da ise Akademisyen Anne olarak bilinen Saniye Bencik Kangal, “Korkma!…İyi Bir Annesin” konu başlıklı söyleşide konuşacak.


ABDULHAMİT’İN TAHSİN PAŞASI PAZAR GÜNÜ KİTAP FUARINDA OLACAK
TRT 1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin Tahsin Paşası, Bahadır Yenişehirlioğlu da Osmaniye Belediyesi 3. Kitap Fuarı’nın son günü olan 16 Aralık Pazar günü sevenleri ile buluşacak. Fuar alanı söyleşi salonunda saat 13.30’da “Edebiyat ve İnsan” başlıklı söyleşide Bahadır Yenişehirlioğlu konuşacak, ardından ise kitaplarını imzalayacak.
16 Aralık Pazar günü saat 12.00’da Ozan Bodur ve Şevket Adnan Şenel “Gök Sultan Abdulhamit Han” isimli söyleşide okurlarla buluşurken aynı günün ve fuarın son söyleşisinde saat 15.00’da Dr. Cem Kınay “Ayağa Kalk ve Oyunda Kal” isimli söyleşi yapacak.

Leave a Reply